AIKIDO JE NEAGRESIVNA BORILNA VEŠČINA. Kot borilna veščina, ne goji elementov napada. Aikido tehnika v smislu borilne veščine se prične šele, ko nas nekdo fizično napade. Način učenja nas vodi skozi korake sodelovanja in pomoči partnerju - ne nasprotniku. Aikido spodbuja, da svojo naravno energijo, ki je v vzponu vse do vrhunca v pubertetnem obdobju, uporabi konstruktivno, namesto, da jo vlaga v negativna dejanja. Odpira mu pot do pravilnega razumevanja stvari in sveta v katerem se je znašel. Aikido ne uči otroka, naj postane "pretepač" s težnjo po nadvladanju drugih. Aikido mu želi skozi proces treninga pokazati pot, da postane humana in dostojanstvena odrasla oseba, z razvitimi čuti za dobro in slabo. Naučimo se sodelovati, pomagati in v skrajni sili mirno obraniti napadov brez uničujočih posledic.
AIKIDO OTROKA UČI NAJ BO MIREN IN SPROŠČEN. Aikido je v osnovi aktivnost, pri kateri se otrok dobro razgiba, kar zelo ugodno vpliva na razvoj njegove motorike. Hkrati otroka nauči umirjanja, zbranosti, povečanja koncentracije, kar so sposobnosti, ki niso pomemne le na treningu, temveč tudi v drugih delih življenja.
AIKIDO OTROKA UČI PRAKTIČNE SAMOOBRAMBE. Skozi treninge samoobrambnih vaj, ob neštetih ponovitvah in ob pomoči aikidok, tudi otroci postanejo vedno boljši in razvijejo gibe, ki jim koristijo v vsakdanjem življenju. Ob tem otroci razvijejo tudi stopnjo znanja samoobrambe, ki jim v življenju lahko pride še kako prav. Aikido se ne zanaša na fizično moč, temveč na moč tehnike in gibanja.
AIKIDO OTROKA UČI SAMOSTOJNOSTI. Z rednim treningom Aikida se naučimo principov premagovanja težkih situacij v vsakdanjem življenju z mirnostjo, pogumom in stabilnostjo. Postopno z vsakim treningom otrok raste ob plemeniti veščini, kjer se nauči samozavestno stati za svojimi prepričanji in dejanji, ter hkrati spoštovati okolje in ljudi okoli sebe.